„I stało się, że Jezus modlił się w pewnym miejscu, i gdy skończył, jeden z Jego uczniów powiedział: Panie! Naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył swoich uczniów” – Ewangelia Łukasza 11:1. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Naucz nas modlić się „Ojcze nasz, który jesteś w niebiosach”. Jesteś majestatyczny i miłosierny. Jesteś daleko ponad nami i gotowy, aby przyjść do nas. Masz plany dla całej ziemi, a nawet dla wszechświata. A jednak dbasz o nas nawet w najmniejszych szczegółach. Jesteś Królem i naszym Ojcem.

„Niech Twoje imię zostanie uświęcone”. Spraw, aby Twoje wielkie i święte imię było poważane i cenione ponad wszystko, szczególnie głęboko w naszych sercach i wszędzie na świecie.

„Niech przyjdzie Twoje Królestwo”. Spraw, aby Twój suwerenny autorytet  i mądrość panowały w każdym czasie, w każdym miejscu na ziemi i w najgłębszych zakątkach naszych dusz.

„Niech się stanie Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi”. Spraw, aby Twoja wszechmądra, dobra, sprawiedliwa i święta wola była spełniana na całym świecie w taki sposób, w jaki aniołowie spełniają ją doskonale i radośnie w niebie. I spraw, aby stało się to rzeczywistością w każdym z nas.

„Chleba naszego codziennego daj nam dzisiaj”. Nie prosimy o bogactwo, ale o to, by wystarczyło nam na życie. Chcemy być zdrowi i mieć umysł i ciało, które działają. Podtrzymuj nas, abyśmy mogli osiągnąć to, do czego nas wzywasz.

„I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy tym, którzy są wobec nas winni”. Jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy przebaczenia każdego dnia. Wiemy, że na to nie zasługujemy, prosimy o miłosierdzie. Przebacz nam, przyciągnij nas do wolności Twojej miłości, miłości, którą dałeś, gdy Twój Syn umarł w naszym zastępstwie.

„I nie wprowadź nas w pokusę, ale uratuj nas od złego”. Nie chcemy dalej grzeszyć, zachowaj nas z dala od uwikłań obezwładniającej pokusy. Strzeż nas od szatana, od wszystkich jego dzieł i wszystkich jego dróg. Spraw, abyśmy chodzili w świętości przed Tobą przez wszystkie nasze dni.

Modlimy się o to w imię Tego, który nauczył nas modlić się, w imię Jezusa. Amen.

Więcej transkrypcji z filmów Johna Pipera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.