Zapraszamy do zapoznania się z naszymi książkami

(w formacie elektronicznym, czytane z lektorem, a niektóre tytuły możliwe do uzyskania w wersji papierowej)

Bóg ma wspaniały plan na twoje życie

Bóg ma wspaniały plan na twoje życie – Ray Comfort

Dlaczego 9 na 10 dzieci wychowanych w chrześcijańskich domach odchodzi od Kościoła?
Dlaczego wielu przyznających się do wiary chrześcijan nie ma (lub ma niewiele) dowodów na swoją wiarę?
Dlaczego 80-90% osób decydujących się podążać za Chrystusem odchodzi od wiary?

Od dziesięcioleci najpopularniejsze na świecie poselstwo Ewangelii przyciąga zgubionych, obiecując im wspaniały Boży plan dla ich życia. Ale za fasadą „wspaniałego planu” kryje się rzeczywistość prób, pokus i prze-śladowań, które Jezus obiecał.

Jak możemy pogodzić te dwie rzeczy?
W tej książce, która zmienia życie, autor bestsellerów Ray Comfort bada, czy to powszechne podejście ewangelizacyjne jest zgodne z prawdziwym życiem i z Pismem Świętym. Istotne zasady biblijne, które odkrywa, zmuszą cię do ponownego przeanalizowania twoich wyobrażeń o Ewangelii – i nauczą cię, jak docierać do niewierzących w sposób zamierzony przez Boga. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym zależy na zgubionych.

KTO MOŻE NAZWAĆ SIEBIE CHRZEŚCIJANINEM

Według Pisma Świętego

Prawdziwa wiara działa przez miłość, jednak uczynki miłości nie polegają na pisaniu wierszy o tym, jak dobrze być chrześcijaninem.

Prawdziwa wiara spowoduje, że wrócisz do domu i będziesz posłuszny ojcu i matce lub będziesz kochał swoją żonę czy męża oraz dzieci, tak jak nakazuje ci Biblia.

Albo wrócisz do szkoły lub pracy, by stanąć po stronie prawdy i sprawiedliwości, wbrew naciskom kolegów.

Prawdziwa wiara sprawia, że jesteś gotów, by traktowano cię jak głupca i szalonego. Gotów, by uważano cię za staroświeckiego, ponieważ wierzysz w istnienie wiecznych, niezmiennych norm moralnych i etycznych. Jesteś gotów wierzyć w czystość i świętość życia ludzkiego, i przeciwstawiać się współżyciu przedmałżeńskiemu oraz zabijaniu nienarodzonych dzieci.

Jezus powiedział: Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi. (Ewangelia Marka 8,38).

Albert N. Martin

Zanim uderzysz się w palec u nogi

Zanim uderzysz się w palec u nogi – Todd Friel

Pewna kobieta ze Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych uderzyła się w palec u nogi tak mocno, że powstał skrzep krwi, który dostał się do mózgu i zabił ją. Trzeba przyznać, że śmierć spowodowana uderzeniem się w palec nie zdarza się codziennie, ale powinno nam to służyć jako przypomnienie, że życie jest ulotne i każdy z nas może umrzeć w każdej chwili. Dlaczego?

Dlaczego umieramy?
Dlaczego żyjemy?
O co tu chodzi?
Dlaczego zło istnieje?
Co się stanie, gdy umrzemy?
Dlaczego świat działa tak, jak działa?

Gratuluję, że jesteś dość rozważny, by poświęcić kilka chwil na zastanowienie się nad tymi ważnymi życiowymi pytaniami… zanim uderzysz się w palec u nogi.

Czas czytania – około 35 minut.

Jaki jest Bóg, czyli Atrybuty Boga

Jaki jest Bóg, czyli Atrybuty Boga

Często spotykam się z ludźmi którzy mają jakieś wyrażenie Boga. Często spotykam się także z chrześcijanami którzy wierzą w Boga, a jednak ich Bóg ma zupełnie inne cechy niż te, które są opisane w Piśmie Świętym! 

W tej książce chciałbym skupić się na Bogu i jego cechach (atrybutach) opisanych właśnie w Piśmie Świętym.

Każdy z nas musi postawić sobie pytanie: „W jakiego Boga wierzę?”
Czy wierzysz w Boga, który jest opisany w Piśmie Świętym?
Czy sam/sama wymyśliłeś sobie boga?

O jedynym i prawdziwym Bogu każdy z nas może przeczytać w Piśmie Świętym. To w jakiego Boga wierzysz ma fundamentalne znaczenie. Od tego w jakiego Boga wierzysz zależy to w jaki sposób będziesz żyć.

Konsekwencja tego jak żyjesz będzie trwała przez całą wieczność. Wieczność każdy z nas spędzi albo z prawdziwym Bogiem, albo cierpiąc wiecznie w piekle.

Ebooka można przeczytać w formacie PDF, można też posłuchać na YOUTUBE i jako audycje PODCASTOWĄ.

Przyjemność i zysk ze studiowania Biblii

Przyjemność i zysk ze studiowania Biblii

Przyjemność i zysk ze studiowania Biblii – D. L. Moody

Pewnego razu na jednym z moich spotkań biblijnych pewien człowiek wstał i powiedział, że widzi po tej serii wykładów, że wystarczy mu to na całe życie. Powiedziałem mu, że równie dobrze mógłby spróbować zjeść wystarczająco dużo na śniadanie, by starczyło mu na całe życie!

Często ludzie popełniają ogromny błąd: biegają na spotkania religijne i myślą, że to, co tam wysłuchają, da im jakąś nową energię do życia. Niestety, jeśli te spotkania nie doprowadzą człowieka do indywidualnego kontaktu ze Słowem Bożym, to po kilku dniach całe wrażenie i wszystkie emocje po spotkaniu znikną.

Pamiętaj, im bardziej będziesz miłował Pismo Święte i stale się nim karmił, tym mocniejsza będzie twoja wiara. Jeżeli wejdziesz w bliższy kontakt ze Słowem Bożym, to zyskasz coś, co będzie trwało, ponieważ Słowo Boże będzie trwało w tobie.

Jak świadomie studiować Biblię

Jak świadomie studiować Biblię – R. A. Torrey

Wielu czytelników tej książki będzie zapewne na początku przestraszonych pozorną złożonością i trudnością niektórych z proponowanych metod studiowania, ale nie są one tak trudne, jak się wydaje. Ich praktyczność i skuteczność zostały przetestowane w klasie lekcyjnej i to nie w klasach złożonych w całości z absolwentów szkół wyższych, ale w dużej mierze złożonych z ludzi o bardzo prostym wykształceniu – w niektórych przypadkach prawie bez wykształcenia. Metody te wymagają jednak czasu i ciężkiej pracy.

Należy jednak pamiętać, że Biblia zawiera złoto, a prawie każdy człowiek jest w stanie ciężko pracować i gotów kopać w poszukiwaniu złota, zwłaszcza gdy jest pewne, że je znajdzie. Pewne jest, że w Biblii znajdziemy złoto – jeśli tylko będziemy kopać.

Wyścig Wiary – RC Sproul

Wyścig Wiary – RC Sproul (ebook i audiobook)

Wyścig Wiary to krótki ebook autorstwa RC Sproula. Wydanie specjalne przygotowane z okazji Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w sierpniu, 2016 r – wznowione na olimpiadę Tokio 2021.

Audiobook będzie dostępny w odcinkach już od 23 lipca 2021

Ebook będzie w całości dostępny już od 8 sierpnia 2021