Co to znaczy, że wola Boża jest doskonała? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Słyszałem wielu ludzi i czasem to, co mówią, uważa się za pobożne. Poświęcili swoje zdrowie na rzecz posługi, poświęcili swoje małżeństwo na rzecz posługi, poświęcili swoje dzieci ze względu na posługę. Cóż, pozwól mi coś powiedzieć.

Rzymian 12: 1 i 2 wyraźnie pokazują, że wola Boża jest doskonała. Co to znaczy? Że nie jest to sprzeczne. Kiedy mówimy, że Bóg jest doskonały, mówimy nie tylko o Jego doskonałości, ale także o tym, że Jego atrybuty nie są sobie przeciwne. Jego wola nie przeczy sama sobie.

Dlatego jeśli mężczyzna mówi: „Muszę zignorować przykazania, które Bóg wydał mi w stosunku do mojej żony, aby wypełnić polecenia, które Bóg dał mi w odniesieniu do posługi”, mówi, że wola Boga jest sprzeczna. Tak nie jest. Otrzymaliśmy te przykazania, abyśmy byli posłuszni Bogu w każdym aspekcie naszego życia, a kiedy to robimy, nawet jeśli możemy iść spać zmęczeni, Jego jarzmo jest przyjemne, a brzemię lekkie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.