WAŻNE WSKAZÓWKI NA SAM KONIEC

1. Posiadaj do stałego użytku przenośną Biblię

2. Zawsze miej przy sobie Biblię lub Nowy Testament w kieszeni i nie wstydź się, że ludzie widzą, jak czytasz go w pociągu, itp. 

3. Nie bój się zaznaczać swojej Biblii, ani robić notatek na marginesach. Zaznaczaj teksty, które zawierają obietnice, napomnienia, ostrzeżenia dla grzeszników i chrześcijan, itd. 

4. Poświęć co najmniej piętnaście minut dziennie na naukę i modlitwę. To niewiele będzie miało wspaniałe rezultaty i nigdy nie będzie żałować. 

5. Przygotuj swoje serce do poznania prawa Pana. 

6. Zawsze proś Boga, aby otwierał Ci oczy na zrozumienie Bożej prawdy.

7. Zrzuć na Pana wszelki ciężar.

8.. Staraj się być dokładnym w cytowaniu Pisma Świętego. 

9. Przyjmij jakiś systematyczny plan studiowania Biblii: albo chronologiczny, albo według tematów: jak „Krew”, „Modlitwa”, „Nadzieja” itp. 

10. Studiuj, aby wiedzieć, przez kogo, do kogo i po co, została napisana każda księga Biblii. Musisz wiedzieć jak połączyć Stary Testament z Nowym. Czytaj i badaj razem np: List do Hebrajczyków i Księgę Kapłańską, Dzieje Apostolskie i Listy, Proroków i historyczne księgi Starego Testamentu. 

11. Przestudiuj, jak używać Biblii, aby „chodzić z Bogiem” i być z Bogiem w bliższej łączności. Przestudiuj Biblię także po to, aby zdobyć znajomość Pisma Świętego w celu prowadzenia innych do Chrystusa.

12. Nie zadowalaj się zwykłym, codziennym czytaniem rozdziału. Przestudiuj znaczenie przynajmniej jednego wersetu dziennie.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.