słuchaj BogaZobacz jak ważne jest, aby wiedzieć co oznacza stwierdzenie „Słuchaj Boga” i jak ważne jest, aby żyć zgodnie z nim. Tekst jest transkrypcją filmu, który można zobaczyć tutaj.

Chciałbym powitać wszystkich, którzy są tu dzisiaj. Szczególnie chciałbym powitać obecne tutaj małe dzieci. Ta wiadomość jest dziś szczególnie dla was. Obecnie studiujemy, jak wielbić Boga. Jak żyć przed Bogiem, aby Mu się podobać, aby sprawiać Mu radość. Przede wszystkim odkryliśmy, że abyśmy mogli zadowolić Boga, musimy Go kochać; ale abyśmy mogli kochać Boga, musimy Go poznać. Największy skarb, jaki wy dzieci możecie odkryć, to dowiedzieć się kim jest Bóg.

Większość z was ma podwórko koło domu. Co jeśli powiedziałbym wam, że na waszym podwórku ukryty jest skarb? Poszlibyście go szukać po dzisiejszym spotkaniu kościoła? Mogę się założyć, że tak. Co jeśli powiedziałbym wam, że jest ukryty 3 metry pod ziemią, ale że jest to najwspanialszy skarb we wszechświecie? Czy dalej szukalibyście go? Kopalibyście i kopali i kopali i kopali. Co jeśli powiedziałbym wam, że jest ukryty 3 metry pod twardą skałą? Ciągle byście tam kopali, zużylibyście wszystkie łyżki swojej matki i łopaty ojca, ponieważ to najwspanialszy skarb na świecie. Tym największym skarbem we wszechświecie jest poznanie Boga, poznanie Go, aby sprawić radość sercu Boga, aby sprawić przyjemność Bogu, musimy Go poznać.

Jest coś jeszcze czego potrzebujemy. Musimy wiedzieć, jak żyć zgodnie z Jego poleceniami. Widzicie to? W Piśmie Świętym mamy Przykazania, mamy także zasady mądrości. Musimy znaleźć wszystkie te rzeczy, aby nauczyć się jak żyć. Wiecie co to jest kłamstwo? Kłamstwo to po prostu nieprawda. Wiecie co? Każdego dnia świat jest przepełniony kłamstwami. Kłamstwa powiedzą ci, jaki powinien być świat, ale to nie jest prawda. Kłamstwa mogą doprowadzić cię na manowce, dlatego potrzebujesz Słowa Bożego.

Mam fragment, który chciałbym wam przeczytać. Gotowi? W psalmie 119:105 jest powiedziane po prostu to: „Twoje słowo jest pochodnią dla moich nóg i światłością na mojej ścieżce.” I teraz młodzi ludzie, chcę żebyście przez chwilę o tym pomyśleli. Wieczorem gdy będziecie w domu, możecie tego spróbować. Rodzice, możecie tego spróbować ze swoimi dziećmi. Wyłączcie wszystkie światła. Wyłączcie światła i spróbujcie przejść przez salon bez uszkodzenia palca u nogi. To bardzo trudne, prawda? Prawie niemożliwe, ale co możecie zrobić potem rodzice? Możecie ustawić dziecko w konkretnym miejscu pokoju, a potem napisać mapę, którą wymyśliliście i wyraźnie powiedzieć dziecku: „Teraz idź 5 kroków do przodu”. Idą pięć kroków do przodu i mówisz „Stój!”. I stoją. „Teraz idź 2 kroki w twoje lewo.” Robią to i mówisz „Stop”. I możesz je prowadzić przez cały dom, nawet nie dotykając niczego palcami. Dlaczego możesz to zrobić? Ponieważ słuchałeś czegoś co było prawdą i mówiło ci jako chodzić. Dostrzegacie to? I teraz to jest ta sama droga. Ty i ja nie wiemy jak chodzić.

Chcecie naprawdę dobrej lekcji? Rodzice prawdopodobnie mówili wam to kilka razy. Kiedy się urodziliście, wyszliście na świat nie wiedząc nic. Zero i jeżeli coś wiedzieliście, to było błędne. To co musicie zrobić, to nauczyć się chodzić. Teraz wyobraźcie sobie to. Wiecie, że na wojnie jest straszna rzecz, nazywana miną. Co to jest? To jest rzecz, która jest położona w ziemi i jej nie widzisz, ale jeśli na nią staniesz usłyszysz kliknięcie. Kiedy podniesiesz nogę, zdejmiesz ciężar, wybuchnie. Kiedy jesteś żołnierzem, to przeraża cię na wojnie bardziej niż cokolwiek innego; i teraz czy nie byłoby dobrze, gdybyś szedł przez pole minowe mając mapę, która mówiłaby ci dokładnie gdzie te wszystkie miny są, dzięki czemu mógłbyś je wszystkie omijać. Czy to nie byłoby dobre? Coś wam powiem. Jeśli twój tata powiedziałby ci, abyś przyniósł gazetę, ale pomiędzy tobą a gazetami byłoby 100 min, które mogłyby cię wysadzić, poszedłbyś po tą gazetę? Mam nadzieję, że nie ale jeśli miałbyś mapę i powiedziałbyś: „ok, mogę iść dwa kroki do przodu zgodnie z mapą, o nie, tu jest jedna. Teraz muszę iść tędy ok ok, wszystko ze mną dobrze.” Widzicie?

Pozwólcie że coś wam powiem. Większość ludzi, którzy nazywają się obecnie chrześcijanami, nie robią tego o czym wam teraz mówię. Mówią, że wierzą w Jezusa, a potem żyją na szerokiej drodze. Idą w sposób, który wydaje im się odpowiedni. Możesz nawet chodzić do nich z Biblią i jeśli powiesz im coś, co Biblia mówi wyraźnie, wściekają się na ciebie. My nie chcemy tak żyć. Chcemy wierzyć w Jezusa i robić to co mówi, ponieważ to co mówi, sprawi mu przyjemność jeżeli będziemy tego przestrzegać; ale to również uratuje wasze życie. Jeśli chcesz oddawać chwałę Bogu, studiuj Jego słowo. Co nakazał robić, a następnie rób to.

Zakończę historią, którą bez przerwy opowiadam moim chłopcom. Słyszeli to z milion razy. Pewnego dnia w Afryce był misjonarz. Jego mały synek bawił się pod drzewem, które stało przed domem. Misjonarz wyszedł i gdy zobaczył bawiącego się syna krzyknął: „Upadnij!” Mały chłopiec po prostu upadł na ziemię. Następnie powiedział: „czołgaj się do mnie!”. Chłopiec czołgał się. Potem powiedział: „wstań na nogi!”. Podskoczył na nogi. Powiedział: „biegnij do mnie!” i on pobiegł. Możesz powiedzieć, że to trochę niedorzeczne, ale teraz powiem co się stało. Ojciec wyszedł na ganek i zobaczył, że chłopiec się bawi, a tuż za jego głową znajdowała się śmiercionośna żmija. Śmiercionośny wąż. Przerażający, wiszący za nim. Dzieci, jeśli ojciec powiedziałby… Załóżmy, że stoi tam a ty się bawisz i on mówi „upadnij” a ty zapytałbyś „dlaczego?”. Widzicie? „Tato, po co?” albo „nie chcę” albo „dlaczego?”. Byłby martwy, prawda?, a teraz spójrzmy co chłopiec zrobił.  „Upadnij”, chłopiec zaufał swojemu ojcu. Ojcowie, jeśli zamierzacie wymagać tego rodzaju zaufania, matki podobnie, to lepiej bądźcie godni takiego zaufania. „Upadnij!”, chłopiec upada. „Czołgaj się!”, przeczołgał się pod wężem. „Biegnij do mnie”, przybiegł. To jest dobra historia również dla nas rodzice. Absolutne posłuszeństwo, absolutnie, całkowicie mądremu Bogu uratuje twoje życie.

Pomódlmy się. Dzieci, pomódlmy się. Ojcze pobłogosław te dzieci, aby mogły Cię poznać Boże, aby mogły Cię kochać; aby ich życie było naznaczone radością, niewypowiedzianą i pełną chwały; aby mogli wyjść z tego miejsca, Panie, a nawet może być misjonarzami na całym świecie, tracąc wszystko, może nawet własne życie ze względu na Twojego syna. W imię Jezusa, amen. Niech Bóg was błogosławi.

Zobacz również czym jest żywa ofiara, o której mówi list do Rzymian.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.