Sercem prawdziwej kobiecości nie jest dobry wygląd czy najlepszy mąż, ale nieustanna nadzieja w Bogu. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

1P 3:5: „Tak bowiem niegdyś przyozdabiały się święte kobiety, pokładające nadzieję w Bogu, będąc poddane swoim mężom.”

Najgłębszym korzeniem kobiecości jest nadzieja w Bogu. Najgłębszym korzeniem chrześcijańskiej kobiecości, to miejsce, gdzie zaczynamy definiować chrześcijańską kobiecość – nadzieja w Bogu.

„Tak bowiem niegdyś przyozdabiały się święte kobiety, pokładające nadzieję w Bogu”

Chrześcijańska kobieta nie pokłada nadziei w swoim mężu, ani w zdobyciu go. Chrześcijanka nie pokłada nadziei w swoim wyglądzie. To jest oczywiste w tym tekście. Pamiętacie mój ulubiony werset w rozdziale „o kobiecie” z Księgi Przysłów 31, werset 25: siła i godność są jej odzieniem i śmieje się z czasu, który ma nadejść . Uwielbiam ten werset. Wszystko, co się zbliża do mnie, śmieję się z ciebie – to jest kobieta. Ona się nie załamuje, nie ucieka, nie jest naiwna wobec tego, co nadchodzi. Ona wie, co nadchodzi i śmieje się, bo święte kobiety z dawnych czasów, miały nadzieję w suwerennym Bogu, który obiecuje pomóc kobietom, kiedy tylko będą Go potrzebowały. To jest to, co odciska się najgłębiej. Kobieta w Chrystusie zna swoją Biblię, zna swoją teologię o suwerennym Bogu, który składa obietnice, zna Jego obietnicę, że będzie z nią bez względu na wszystko. Ona czerpie siłę z tego i pewien rodzaj drzewa wyrasta z tego potężnego, głębokiego korzenia nadziei w Bogu. To jest numer jeden.

Numer dwa: ta nadzieja w Bogu rodzi nieustraszoność. Werset szósty, druga połowa wersetu: 1P 3:6: „Jej córkami jesteście wy, jeśli tylko dobrze czynicie i nie dajecie się niczym zastraszyć.”, co pochodzi z nadziei w Bogu. Jest wiele rzeczy, które są przerażające w świecie, przerażające w związkach, przerażające w dzieciach, przerażające w zdrowiu, przerażająca przyszłość i Piotr mówi:  Jesteście córkami Sary, jeśli niczego się nie boicie, bo jesteście świętymi kobietami, które mają nadzieję w Bogu, a On jest suwerenem nad tymi wszystkimi przerażającymi rzeczami i wiecie o tym. I odpoczywacie w Nim, a to wypędza wasz strach. Dojrzałe chrześcijanki nie są naiwne, jeśli chodzi o to, co je czeka. Przeczytały resztę tej książki.

Rozdział trzeci werset czternasty: 1P 3:14: „Ale jeśli nawet cierpicie dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie bójcie się ich gróźb ani się nie lękajcie.” Ona wie, że nadchodzą cierpienia, rozdział 4, werset 19: 1P 4:19: „Tak więc ci” (moglibyśmy po prostu powiedzieć te kobiety) „Tak więc ci, którzy cierpią zgodnie z wolą Boga, niech powierzają swoje dusze jemu jako wiernemu Stwórcy, dobrze czyniąc.”

Najgłębszym korzeniem chrześcijanki jest nadzieja w Bogu i to wydaje to silne drzewo nieustraszoności w obliczu cierpienia.

Więcej transkrypcji z filmów Johna Pipera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.