3 czerwca 2023 wybraliśmy się w okolice Błoń krakowskich i Parku Jordana, gdzie rozdawaliśmy traktaty ewangelizacyjne. Podczas tego dnia udało nam się chwilę porozmawiać z Anglikiem, który przyjechał do Polski na weekend. Mówił, że Anglia kiedyś była bardzo chrześcijańska, ale teraz rzeczywistość w tym kraju mocno się zmieniła. Sam do końca nie wiedział, na czym polega chrześcijaństwo, ale był przekonany, że w Polsce jest wielu chrześcijan ponieważ jest wiele starych kościołów. Gdy zaczęliśmy tłumaczyć, że chrześcijaństwo to coś innego niż tradycja chodzenia do kościoła na mszę, oraz że opieramy się na Biblii, nasz rozmówca powiedział, że nie chce nikogo oceniać i poróżniać po czym się z nami pożegnał. Zdążyliśmy jedynie polecić mu jedną anglojęzyczną stronę z materiałami ewangelizacyjnymi – módlcie się razem z nami, aby zainteresował się tematem oraz aby Bóg go zbawił!

4 czerwca 2023 podzieliliśmy się na dwie grupy, przeprowadzając dwie różne akcje ewangelizacyjne.

Jedna grupa wzięła traktaty z zaproszeniem na nabożeństwo do naszego zboru, a także broszurki ewangelizacyjne i udała się na pobliskie osiedle. Jeśli było to możliwe, rozdawali je do skrzynek pocztowych. W pozostałych przypadkach zostawiali je w koszyczkach na materiały reklamowe, które znajdują się przy każdej klatce. Podczas każdej takiej akcji roznosimy bardzo dużo zaproszeń, dzięki czemu mamy nadzieję dotrzeć do jak największej liczby osób w naszym najbliższym sąsiedztwie.

Druga grupa poszła z traktatami ewangelizacyjnymi pod pobliski kościół rzymskokatolicki. Rozdawali je ludziom wychodzącym z mszy, wśród których było sporo osób starszych, ale również młodych i w średnim wieku. Dodatkowo chodzili po Plantach Bieńczyckich, gdzie rozdawali traktaty osobom spacerującym oraz siedzącym na ławeczkach. W kolejnych tygodniach planujemy podejść pod kilka kościołów, aby dotrzeć do jeszcze większej grupy osób.

Prosimy o modlitwę – abyśmy mieli mądrość i odwagę w głoszeniu Ewangelii oraz aby dobry Bóg działał w tych ludziach!

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.