Czy Ewangelia dała ci powód, by stracić życie? Czy możesz powiedzieć, że Ewangelia Chrystusa jest najbardziej chwalebną rzeczą, z jaką kiedykolwiek się spotkałeś? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Wiecie, jedna z rzeczy, które się zdarzają, jest to, że często nie słyszymy Jezusa, ponieważ mamy naszą Pawłową doktrynę usprawiedliwienia przez wiarę tak doskonale opracowaną w naszym umyśle, że kiedy Jezus przychodzi i mówi tak, jak mówi, to czasami po prostu nas to omija. Posłuchajcie tego. Czytaliście to już wcześniej. Słyszeliście to. Ewangelia Marka 8:35: „Kto bowiem chce swoją duszę ocalić, utraci ją, a kto utraci swoją duszę ze względu na Mnie i ewangelię, ocali ją”. Czy zastanawialiście się wcześniej nad tym wersetem? Widzicie, nie lubimy myśleć w ten sposób. „Hmm, jeśli chcę ocalić moje życie, moje życie duchowe, jeśli chcę ocalić moje życie duchowe, to stracę swoje życie ze względu na Ewangelię”. I pytam cię, chrześcijaninie: czy straciłeś swoje życie dla Ewangelii? Czy tak się stało? Czy znalazłeś coś w tym przesłaniu? Jest w nim chwała. Jest piękno. Jest motywacja w Ewangelii, która zmienia sposób, w który patrzysz na wszystko, sprawia, że patrzysz na życie, wygodę, bezpieczeństwo, emeryturę, pieniądze, plany, marzenia, wakacje i wszystko inne… Czy znalazłeś w Ewangelii coś, co sprawia, że patrzysz na to życie zupełnie inaczej? Chwała wyskoczyła na ciebie i chwyciła cię tak, że teraz cię ogranicza. W tym przesłaniu jest chwała. Jest coś cudownego. Jest coś w Chrystusie objawionym w tym przesłaniu i tym, czego dokonał przez przelanie swojej krwi. Czy stało się coś takiego, że teraz patrzysz na resztę swojego życia i mówisz: „Wiecie co, ja umrę dla tamtych rzeczy. Będę żył dla tego”. Ponieważ Jezus mówi, że jeśli żyjesz dla tych rzeczy, dla pieniędzy, emerytury i wakacji, to tracisz swoją duszę. Więc to jest pytanie: czy Ewangelia dała ci powód do utraty życia? Czy możesz powiedzieć: „Absolutnie”? „To najwspanialsza rzecz, z jaką kiedykolwiek się zetknąłem. To wszystko zmienia”.

Ten fragment pochodzi z pełnego kazania Tima Conwaya zatytułowanego: „Ewangelizacyjna odpowiedzialność Kościoła: Idź”, które zostało wygłoszone na „Fellowship Conference” w 2022 roku (dostępne w języku angielskim).

Więcej transkrypcji z filmów Tima Conwaya możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.