Jak powinna wyglądać relacja między mężczyzną a kobietą? Jakie powinny być motywacje takiej relacji? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

„Czy jesteście mężczyznami?” Pytałem młode kobiety: „Czy jesteście kobietami?” Czy jesteście kobietami? To taki zaszczyt, taki zaszczyt stać się cnotliwą kobietą Boga. Nie będę zgadzał się z feministkami i wszystkimi innymi buntownikami, którzy próbują dosłownie…

Czy wiesz, że większość kobiet, które uczą o tych sprawach (feministki itp.) po prostu nienawidzą kobiet, nie kochają kobiet? Nienawidzą kobiet i chcą być jak mężczyźni. Faktem jest, że urodziłaś się, by być kobietą, pobożną kobietą. Aby czuć się w tym komfortowo, aby się tym radować, oraz aby znaleźć chwałę w pełnych przejawach kobiecości. Natomiast kiedy zostaniesz pobudzona do miłości, to staniesz u boku swojej matki, obok pobożnych kobiet w Kościele i odkryjesz, co to znaczy być kobietą. Siła, kobiecość, szlachetność – wszystko o byciu kobietą.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ponieważ pozwalamy naszym małym dziewczynkom angażować się w relacje, w wieku 14, 13 lat – ta liczba ciągle maleje… Co w ten sposób robimy? Trzymamy je z daleka od poznania „narzędzi” kobiecości. To mogłoby być takie piękne i co ważne, wcale nie musi być tak mroczne.

Relacje między płcią przeciwną w Piśmie Świętym są zawsze inicjowane przez mężczyznę. Są inicjowane przez mężczyznę. Odkryłem, że kobiety i dziewczęta stały się tak odważne i bezczelne, bezwstydne w tej dziedzinie, ale w Piśmie (i nie jest to kwestia kulturowa, to kwestia biblijna) relacja jest zawsze inicjowana przez młodego mężczyznę. Jest napisane: „Z tego powodu mężczyzna opuści ojca i matkę”. Nie mówi: „Z tego powodu kobieta opuści ojca lub matkę”, ale mężczyzna. Nie chłopiec. Mężczyzna opuści ojca i matkę.

Ponadto za każdym razem, gdy kobieta w Piśmie Świętym zabiega o mężczyznę, uważa się ją za niemoralną. Za każdym razem. Powiecie: „Cóż, to jest całkowicie sprzeczne z naszą kulturą”. Nie spodziewaliście się tego? Jeśli nasza kultura nienawidzi Boga i nienawidzi prawdy, czy nie spodziewaliście się tego? Kobiety spójrzcie na to – feministka powie ci, że powinnaś mieć ten przywilej. Czy zastanawiałaś się, dlaczego miałabyś chcieć przejąć zadanie mężczyzny? Jesteś królową siedzącą na tronie. To on ma do ciebie podejść. To on musi cię szukać, znaleźć cię. Dlaczego chcesz biegać po ulicach, robiąc to samo? Jest w tym szlachetność. Wrogowie Pisma Świętego chcieliby wziąć coś takiego, przekręcić to i przekonać cię, że chodzi o traktowanie kobiet jako kogoś gorszej jakości. Nie! Pismo traktuje kobiety jako kogoś bardziej szlachetnego. W rzeczywistości jednym ze sposobów, dzięki którym dowiesz się, czy ta osoba jest osobą, którą Bóg dla ciebie przygotował, jest to: taka osoba będzie wspierała twój duchowy marsz, a nie go niszczyła.

Oto kilka bardzo ważnych pytań, które zawsze zadaję młodym mężczyznom. Numer jeden. Czy pociąga cię jej biblijne piękno, czy też jej zmysłowość? Zmysłowość (wyuzdanie) wypływa z niegodziwego serca. Ewangelia Marka 7:21-23: „Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, cudzołóstwa, nierząd, zabójstwa; Kradzieże, chciwość, niegodziwość, podstęp, wyuzdanie, oko złe, bluźnierstwo, pycha, głupota.” Zmysłowość (rozpusta) jest również czynem cielesnym wymienionym w Galacjan 5:19: „A znane są uczynki ciała, którymi są: cudzołóstwo, nierząd, nieczystość, rozpusta;”. Kobieta może być nazwana piękną. Kobieta może być nazwana elegancką. Jednak kobieta zmysłowa ma złe serce. Powtórzę to: ma złe serce.

Znam osobiście (moja żona i ja dużo o tym dyskutowaliśmy, ponieważ rozmawia z młodymi kobietami) wiele kobiet, które gdy na nie spojrzysz, to pomyślisz: „Jaka piękna, elegancka dama”. Będąc szczerym – jako mąż Boży to jest wszystko, co pomyślisz: piękna, elegancka, wyrafinowana. Młody człowieku, są inne kobiety, które nie są w połowie tak piękne fizycznie, ale jeśli jesteś mężem Bożym i spojrzysz w górę i gdy zobaczysz je wchodzące do kościoła, będziesz musiał schylić głowę z powodu zmysłowości wychodzącej z ich serca. Taka jest prawda. Takie są właśnie suche fakty.

Młodzi mężczyźni – uciekajcie przed zmysłowością. Uciekajcie od zmysłowości, bo zmysłowość to tylko publiczna reklama kondycji serca. Uciekajcie od tego. Młode kobiety – również uciekajcie przed zmysłowością. Uciekajcie przed zmysłowością znajdowaną u młodych mężczyzn, bo ona też istnieje. Jeśli ktoś ubiera się lub zachowuje w jakikolwiek sposób, aby podkreślić sylwetkę swojego ciała, to jest to zmysłowość. Tak dokładnie jest. Piękno? Tak. Powinniśmy być pięknymi ludźmi.

Wszystko wskazuje na to, że kobieta Księgi Przysłów 31 miała królewską szlachetność. Piękno i Pismo? Wiele żon patriarchów uważano za piękne, co było nawet cnotliwe. Ale zmysłowość? Młody człowieku, jeśli cię to pociąga, to jest to również oznaka twojego własnego serca. Gryziesz owoc, który jest ci zabroniony; skończy, zamieniając się w żwir w twoich jelitach.

Pytam, czy pociąga cię jej biblijna uroda czy zmysłowość.

Po drugie – czy pociąga cię jej cnotliwość, czy też jej osobowość? Nawet dobre osobowości mogą wprowadzać w błąd, zobaczysz. Mogą być bardzo mylące. Nie szukasz osobowości, szukasz cnoty. Biblia mówi w Księdze Przysłów 31:10: „Któż znajdzie kobietę cnotliwą? Jej wartość przewyższa perły.” Cnota. W miarę upływu lat – młodzi mężczyźni chcę wam coś powiedzieć, posłuchajcie mnie uważnie – to nie fizyczność sprawi, że poczujesz sympatię do żony. To będzie cnota. Kiedy zobaczysz… Jeśli rzeczywiście Chrystus mieszka w twoim sercu, młody człowieku, to zostaniesz pociągnięty do Chrystusa, który objawił się w jej życiu.

Więcej transkrypcji z filmów Paula Washera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.