Jak odróżnić duchowość biblijną od tej cielesnej, albo nawet demonicznej? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Spójrz na werset 2 (1Tm 4:2): „W obłudzie mówiący kłamstwo, mając piętnem wypalone własne sumienie.” Musicie coś zrozumieć. Nie chcę wywyższać swojego miejsca, ani nie chcę wywyższać miejsca kaznodziei, ale chcę wam coś powiedzieć.

Tak jak Bóg posługuje się ludźmi, by szerzyć swoje Królestwo przez głoszenie prawdy, tak diabeł posługuje się ludźmi, aby promować swoje dzieło przeciwko Królestwu Chrystusa.

Teraz chcę, żebyście zauważyli coś z Dziejów Apostolskich. Zawsze, gdy Królestwo się rozszerza, dzieje się tak dlatego, że głoszone jest Słowo Boże. Chcecie rozszerzać Królestwo? Głoście, głoście, głoście prawdę. Jednak musicie zrozumieć, że na tym polu bitwy są dwie linie.

W jednej linii są ludzie prawdy. Są mężami prawdy, nie ze względu na ich własną cnotę lub zasługi, ale ze względu na wybranie, suwerenność i łaskę Bożą. Są ludźmi prawdy i muszą stanąć po stronie prawdy, przestać grać w gry jak mali chłopcy, muszą poświęcić się poznaniu prawdy i jej głoszeniu.

Natomiast po tej stronie jest kolejna linia. Są oni głosicielami kłamstw, frywolności. Może nawet głoszą dobre rzeczy, ale nie najlepsze rzeczy pochodzące od Boga. Mówię, że są kłamcami, ponieważ nie mówią prawdy. Co to znaczy? Nie mówią zgodnie z tym, co jest napisane i dlatego udowadniają, że nie ma w nich brzasku.

Młody człowieku, kiedy stajesz za kazalnicą, nikt nie musi słyszeć co masz w swoim sercu. Oni potrzebują usłyszeć Słowo Boże. Jeśli pójdziecie na pole misyjne… Pozwólcie, że czymś się z wami podzielę. Ktoś zadzwonił do mnie lata temu i powiedział: „Chcę przyjechać na misję”. Zapytałem: „Dlaczego?”. „Po prostu chcę oddać swoje życie”. Powiedziałem: „Młody człowieku, nikt tutaj w Peru nie potrzebuje twojego życia. Oni potrzebują, aby głoszono im Słowo Boże”. Kłamcy – są kłamcami, ponieważ nie mówią zgodnie z tym, co jest napisane. Są hipokrytami, ponieważ udają, że mają duchowość pochodzącą od Boga, ale w rzeczywistości w najlepszym przypadku ich duchowość jest cielesna, są w naturalnym stanie. W najgorszym przypadku jest demoniczna.

Skąd wiesz, czy duchowość pochodzi od Boga? Ponieważ odpowiada temu, co jest napisane.

 

Więcej transkrypcji z filmów Paula Washera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.