Tekst jest transkryptem filmu: https://youtu.be/oX90xGYQZpA

 

Witajcie, dzisiaj powiem o tym, co słowo Boże mówi o chorobach. W świecie który nas otacza widzimy dość dużo zamieszania. Widzimy różne poglądy, które się ścierają. Widzimy z jednej strony chrześcijan, którzy uważają, że pan Bóg stworzył ten świat, ale sobie gdzieś poszedł i go zostawił i teraz my ludzie mamy duży problem. Ale widzimy też chrześcijan, którzy uważają, że cały czas powinni chodzić w autorytecie Bożym i czynić te cuda, która czynił Pan Jezus. Widzimy tez chrześcijan, którzy mówią, że Bóg jest suwerenny i panuje nad wszystkim, ale widzimy też chrześcijan którzy mówią, że szatan przejął władzę na ziemi.

Oczywiście bardzo ważne jest to, żebyśmy pamiętali, że w czasach ostatecznych powstaną fałszywi prorocy. O tym mówił Pan Jezus i ci fałszywi prorocy będą próbowali zwieźć może nawet wybranych. Piszę w słowie Bożym, że będą tego próbowali dokonać na podstawie wielu znaków i cudów. Ale to chyba temat na inny odcinek.

Dzisiaj chciałbym się zatrzymać tylko nad kilkoma fragmentami. Spisałem, je ponieważ w ostatnim okresie uczestniczyłem w różnych dyskusjach na Facebooku, o tym czy są choroby od Boga czy raczej szatan zsyła na ludzi wszystkie choroby. No i jeżeli szatan to w domyśle: chrześcijanie powinni mu się sprzeciwiać i te wszystkie choroby wypędzać. Przeczytam kilka fragmentów, które mnie dotykają, które wydają się istotne. Może dzięki temu zobaczymy szerszy obraz.

Zaczniemy od Starego Przymierza Księga Wyjścia 15 Rozdział „I Powiedział Bóg, jeśli będziesz pilnie słuchał głosu Pana, twego Boga, i będziesz robił to co prawe w Jego oczach; jeśli będziesz dawał posłuch Jego przykazaniom i strzegł wszystkich Jego ustaw, to nie ukarzę cię żadną z tych plag, jakie zesłałem na Egipt, gdyż ja jestem Pan, chcę być twym lekarzem” Widzimy tu wyraźnie, że Bóg może zsyłać choroby i oczywiście uzdrawia.

Księga Powtórzonego Prawa, 28 Rozdział „Pan ześlę na Ciebie i na twoje potomstwo niezwykłe plagi i niekończące się. Także ciężkie długotrwałe choroby i sprowadzi na ciebie wszystkie choroby i przylgną one do ciebie i wszelką plagę i chorobę, która nie jest. Pan sprowadzi na ciebie aż cię wytępi.” Te słowa są skierowane oczywiście do Izraela., ponieważ Izrael odchodził od dróg bożych.

Ale idźmy dalej. Druga Księga Kronik, 7 rozdział „Jeśli zamknę niebo, żeby nie było deszczu, jeśli rozkażę szarańczy, aby pożarła ziemię, jeśli też ześlę zarazę na swój lud. Jeżeli mój lud, który nazwany jest moim imieniem będzie się modlić i szukać mego oblicza odwróci się od swych złych dróg , wtedy wysłucham go z nieba. Przebaczę mu grzech i uzdrowię jego ziemię.” Widzimy ponownie Bóg wyraźnie mówi, że może zesłać chorobę, szarańczę, zarazy ku dobremu, aby jego lud się nawrócił. Widzimy, że Bóg wtedy może odstąpić od karania i uzdrowić lud.

Księga Hioba 1 Rozdział wersy od 9 „A szatan powiedział Panu czy Hiob za darmo boi się Boga, czy nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i wszystkiego co ma, błogosławiłeś dzieło jego rąk, a jego dobytek rozmnożyłeś na ziemi, wyciągnij swoją rękę do wszystkiego co masz, a na pewno będzie ci w twarz złorzeczył . Wtedy Pan powiedział do szatana, oto wszystko co ma jest w twojej mocy, tylko na niego nie wyciągaj ręki i szatan odszedł sprzed oblicza Boga.” Zobaczmy, Księga Hioba jest bardzo niewygodna dla osób które mówią, że szatan może próbować pokrzyżować drogi Pana kiedy wyraźnie szatana jest tylko stworzeniem. Widzimy, że Bóg panuje nad wszystkim. Bóg zezwala szatanowi na dotkniecie Hioba, ale w pewnych granicach, których szatan nie może przekroczyć granic, które stawia Bóg.

Księga Hioba wydaje się dla wielu bardzo trudna, zaskakująca i niezrozumiała, ale jeśli prześledzimy ją całą, widzimy że jest w niej chwała Boża. Bóg jest Panem wszystkiego. Bóg jest Panem wszystkiego, a historia Hioba prowadzi go przez trudy ku jego udoskonaleniu.

Zanim przejdziemy do Nowego Testamentu przypomnijmy, że niektórzy ludzie powołuje się fragment Izajasza 53, który mówi że Pan Jezus wziął na siebie wszystkie choroby, oczywiście tak było życia Pana Jezusa on chodził i uzdrawiał wszystkich, których chciał. On współczuł słabościom ludzi, widzimy to doskonale, wypełniło się to gdy Jezus Chrystus był na ziemi. To się już dokonało!

Przejdźmy do Nowego Testamentu. Ewangelia Mateusza Rozdział 4 „i obchodził Jezus całą Galileę nauczając w synagogach głosząc ewangelię królestwa, lecząc wszystkie dolegliwości wśród ludu.”

A na końcu Ewangelii Jana mamy też informację, że jest tylko mała część cudów, które dokonywał Jezus Chrystus, a gdyby ktoś ze świadków chciał spisać, nie starczyłoby ksiąg na tym świecie. Świadek naoczny Jan opisuje to czyni Jezus Chrystus i do czego te cuda zmierzały.

Zobaczmy w Ewangelii Jana w 9 Rozdziale: „A przechodząc zobaczył człowieka ślepego od urodzenia i pytali go jego uczniowie: mistrzu kto zgrzeszył on czy jego rodzice, że urodził się ślepy, a on odpowiedział: ani on nie zgrzeszył, ani jego rodzice, a zdarzyło się tak, aby objawiły się dzieła Boże”. Czasami choroba może być skutkiem grzechu i o tym wiemy, bo Jezus wypędzał demona i choroba ustępowała, ale czasami choroba może prowadzić do objawienia się chwały Bożej.

Ewangelia Jana 11 Rozdział: „ Siostry posłały więc do niego wiadomość: Panie oto ten, którego miłujesz choruje. A gdy Jezus usłyszał powiedział: Ta choroba nie jest na śmierć, ale na chwałę Bożą, przez nią będzie uwielbiony syn Boży.” Widzimy, że Jezus Chrystus poczekał, aż Łazarz umrze i po czterech dniach wskrzesił go.

Zobaczmy Dzieje Apostolskie 19 Rozdział: „ Także nawet chusty ani przepaski z jego ciała kłodzino na chorych i wychodziły z nich złe duchy”. Tu jest mowa oczywiście o Pawle Apostole, który czegoś takiego doświadczył. Zarówno Piotr modlił się o zmarłą kobietę i została wskrzeszona, podobnie i Paweł Apostoł też modlił się o chłopca, który wypadł z okna i został wskrzeszony. Ale zobaczmy co się dzieje dalej. Czytając listy Pawła. Paweł pisze do Tymoteusza w pierwszym liście: „samej wody już nie pij, ale używaj trochę wina ze względu na twój żołądek i częste niedomagania.”

Spotykam chrześcijan, którzy mówią Bóg nie zgadza się na żadne choroby, chrześcijanie mają taki autorytet, żeby wszystkie choroby wyrzucać, i popatrzmy teraz na ten fragment czy Paweł nie miał takiej mocy, czy chrześcijanie uważają się, że mają większy autorytet od Pawła Apostoła? Widzimy tu wyraźnie dlaczego Paweł nie uzdrowił Tymoteusza.

I jeszcze fragment z Drugiego Listu do Tymoteusza: Pozdrów Pryskę oraz dom Onyzyfora, Eraz pozostał w Koryncie, a Trofima zostawiłem chorego w Milecie.” Paweł mówi też o Trofimie, który był chory. Skoro chrześcijanin powinien wszystkich uzdrawiać to dlaczego Paweł nie uzdrowił. To są pytania, na które w Biblijnie nie da się odpowiedzieć, jeżeli ktoś postawi tezę, że Bóg chce, aby wszyscy ludzie byli zdrowi.

Jak popatrzymy na całe słowo Boże widzimy jednoznacznie, że Bóg jest Bogiem suwerennym, to on decyduje kto będzie chory, kto będzie zdrowy. Czasami może faktycznie wykorzystać do tego naszego przeciwnika, nawet jakieś jego plany wobec nas, ale Bóg tych, których wybrał zawsze prowadzi do siebie, ku udoskonaleniu, Bóg w którego ja wierzę jest Bogiem suwerennym, może uczynić wszystko i zawsze. Tak jak już mówiłem choroba może mieć podłoże demoniczne jeżeli ktoś wchodzi w okultyzm, czary różne zakazane rzeczy, a czasami nawet w alkohol. Wystarczy za dużo go pić i sami pakujemy się problemy, gdzie później ciężko poradzić sobie z nałogiem. Zachęcam Cię. Czytaj słowo Boże i patrz na to co pisze. Jeżeli jesteś w środowisku chrześcijan, którzy kładą bardzo duży nacisk na cuda, żeby być zdrowym to zastanów się czy faktycznie tak mówi słowo Boże. Takim grupom trudno dyskutować z księgą Hioba. Zresztą jeżeli ktoś uważa, że ma tak wielką moc, nawet większą od Apostoła Pawła to zapraszam tutaj do nas do Krakowa. Możemy iść do szpitala i ta osoba powinna się modlić i każda osoba powinna wstać. Powinien szpital być pusty. Mam tutaj niedaleko nawet dom starości, dom starców, zapraszam. Tu jest masa ludzi chorych. Przyjedź. Jak to jeden z braci powiedział, wiemy, że w pewnych okresie chusty Pawła działały cuda, aż tak wielką wiarę i autorytet Pawła to zapraszam, prześlij swoje chusty to będziemy tu zakładać na chorych i być może odzyskają zdrowie. Moim zdaniem jednak w słowie bożym mają się zupełnie inaczej.

Zacznij je studiować w całości, a nie tylko wybrane fragmenty, które są wspaniałe dla ludzi cielesnych, którzy chcą mieć moc i siłę większą od szatana. To jest niebezpieczna pokusa. Zachęcam, zobacz jak Bóg jest Bogiem świata. Bóg jest Bogiem suwerennym i panuje nad wszystkim co dzieje się w moim i Twoim życiu. Na koniec tylko to, że w momencie kiedy coraz więcej czytałem o suwerenności Boga i zacząłem bardziej poznawać tą naukę o Bogu to w moim życiu zaczął pojawiać się pokój, ponieważ skoro mój Bóg jest Bogiem suwerennym to jest Bogiem całego świata.  Moje życie jest całkowicie zależne od niego. Czyli moje życie jest w najlepszych rękach. Nie muszę się obawiać ataków ze strony zła, innych ludzi, ponieważ wiem, że wszystko, cokolwiek wydarza się w moim życiu jest za zgodą Boga, prowadzi ku lepszemu, ku przemianie mojego życia na podobieństwo Chrystusa.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.