Czy ufasz Panu nawet wtedy, gdy nic nie czujesz? Musimy pamiętać, że Bóg często odbiera nam swoją zmysłową obecność, aby wypróbować i oczyścić naszą wiarę. Czy nadal będziesz podążał za Panem, nawet jeśli nie „czujesz” Go przy sobie? W tym fragmencie Paul Washer rozważa prawdę z Izajasza 50. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Chcę, żebyś na coś spojrzał. Izajasz rozdział 50, werset 10. To jest w pieśni sługi. Iz 50:10: „Kto wśród was boi się PANA? Kto słucha głosu jego sługi?”

Człowieku, jesteś we właściwej relacji z Bogiem, jeśli to jesteś właśnie ty. Boisz się Pana i jesteś posłuszny głosowi Jego sługi. To jest Synowi. Jesteś posłuszny głosowi, Jego Syna, kiedy powiedział, abyś powstał i żył. „Kto chodzi w ciemności i nie ma światłości?” Zatrzymaj się.

Michael nauczał, że prawdziwy chrześcijanin chodzi w światłości. To jest dokładnie to, co mówi Jan. Chodzi w objawieniu Bożym, chodzi w świetle Bożym, w chwale Bożej, tak, w czystości Bożej – w tym wszystkim. Więc co on mówi? On mówi o wierzących, kiedy Bóg w swojej łasce – pamiętacie jak Abraham nie miał na co patrzeć? Aby podtrzymać swoją wiarę? Z wyjątkiem obietnicy i Bożego charakteru.

Oto, co Bóg ma zamiar zrobić z tobą, wierzącym, będziesz wołał: „Chcę coś poczuć. Chcę coś zobaczyć”. I są chwile, kiedy takie rzeczy, poczucie Bożej obecności, są całkowicie właściwe, wspaniałe i potrzebne. Ale kiedy naprawdę zaczynasz wchodzić w trudniejsze dziedziny Bożej nauki. On zostawi cię czasami w zupełnej ciemności. Pozostawi cię bez niczego, co podtrzymywałoby twoją nadzieję lub wiarę, z wyjątkiem twojej znajomości Jego charakteru. A jeśli Bóg obiecał trzymać za rękę Mesjasza, gdy Ten chodził po ziemi, to możesz być pewien, że trzyma za rękę uczniów Mesjasza. „Niech zaufa imieniu PANA i polega na swoim Bogu.” Pozwól mu to zrobić. Nie ufaj temu, co można zobaczyć. Bóg odbierze ci to uczucie. Odbierze ci nawet poczucie swojej miłości. Czasem cię zostawi, a tobie wyda się to zupełnie jałowe. Dlaczego to robi? Abyś nauczył się ufać naturze, charakterowi, słowu swojego Boga! A potem kontynuuje: Iz 50:11: „Oto wy wszyscy, którzy rozniecacie ogień i przepasujecie się iskrami, chodźcie w światłości waszego ognia i w iskrach, które rozpaliliście. Spotka was to z mojej ręki, że będziecie leżeć w boleści.” To są ludzie, którzy mówią: „Nie, twój charakter nie wystarczy. Twoje słowo nie jest wystarczające. Muszę coś zobaczyć. Muszę coś poczuć!” I tak wychodzą tam, i zdobywają dziwny ogień. Muszą mieć jakieś doświadczenie. Muszą mieć coś, bo samo zaufanie w naturę Boga…

I tak wielu wierzących przychodzi do mnie i mówi: „Wierzę, ale to jest prawie tak, jakbym nic nie widział. Nic nie czuję. Nie ma nic, co by mnie w ogóle wspierało.” A ja mówię: „Och, dziecko. A jednak uważasz, że wierzysz. I mimo to idziesz naprzód.” Albo mówię im coś w tym stylu: „Wydaje się, że w twoim przypadku jest to całkiem beznadziejne. Czy piłeś i imprezowałeś, zanim zostałeś chrześcijaninem?” „O tak, piłem.” „Cóż wróć do tego, gdybym był tobą, jedzmy i pijmy, bo jutro umrzemy” „Nie mogę tego zrobić.” „Nie, naprawdę nie możesz? Idź, otwórz drzwi. Poszukam czegoś w Yellow Pages lub w internecie dla ciebie. Wyjdź i baw się dobrze.” „Nie mogę tego zrobić.” „Dlaczego? Dlaczego?” „Ze względu na mojego Boga.” Hmmm, brzmi mi to tak, jakby Bóg dokonywał w tobie, w tej chwili cudu. I jest bardzo szczęśliwy, ponieważ zostawił cię z niczym. Wyciągnął z ciebie wszystko. A jednak w tym samym czasie w niebie chwali się tobą: „Spójrz na mojego sługę, który chodzi w ciemności i nie ma światła, ale ufa mojemu imieniu.” Czy widzisz? Teraz, tak wielu z was może się z tym utożsamić, a wy mówicie: „To, co uważałem za pustynię z powodu mojego grzechu, w rzeczywistości jest oddawaniem Bogu większej chwały przeze mnie, niż gdybym miał wokół siebie wszelkiego rodzaju rzeczy podtrzymujące moją wiarę”. Czy widzisz?

Ten fragment został zaczerpnięty z pełnego kazania My Soul’s Needs and Biblical Keys for Growth.
Więcej kazań Paula Washera znajdziesz na stronie heartcrymissionary.com

Więcej transkrypcji z filmów Paula Washera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.