Jak to możliwe, że jeden człowiek cierpiący przez kilka godzin na krzyżu odkupił grzechy całej ludzkości? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Kiedyś głosiłem na świeckim uniwersytecie o odkupieniu.

Jeden student wstał i powiedział: „Mam do ciebie pytanie”.
Odpowiedziałem „Słucham?”
„Jak jeden człowiek cierpiący przez kilka krótkich godzin na krzyżu może uratować rzeszę ludzi, niezliczoną rzeszę ludzi od wiecznego Sądu?”
Powiedziałem: „Synu, chciałeś uczynić to ze złych pobudek, ale Bóg zmieni to w dobro. Dziękuję ci za to pytanie. A teraz usiądź.”

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób jeden człowiek, umierający samotnie przez kilka krótkich godzin na drzewie, może uratować wielu ludzi od wieczności w piekle?

Ponieważ Ten jeden człowiek jest wart więcej niż wszyscy razem wzięci. Weź góry i wzgórza, zwichrowane chmury, weź wszystko, każdą planetę, każdą gwiazdę, każdą formę piękna, wszystko co śpiewa, wszystko co daje światło i połóż to wszystko na wagę, a potem postaw Chrystusa po drugiej stronie i On przewyższa to wszystko. Przewyższa wszystko!

Bracia! On jest Tym za którym biegniemy! Wróć do studiowania! Wróć do studiowania! Biegnij tam! Nie po to, by stać się mądrzejszym od kogoś innego, ale po to, by ujrzeć Jego chwałę, aż będzie cię to boleć, kruszyć na kawałki, odbudowywać i czynić cię kaznodzieją!

 

Więcej transkrypcji z filmów Paula Washera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.