Jezus mówi: Królestwo Boże podobne jest do człowieka, który zasiał ziarno na swoim polu. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Jezus mówi: Królestwo Boże podobne jest do człowieka, który zasiał ziarno na swoim polu. On śpi. I nastaje noc i dzień, a ziarno kiełkuje i rośnie, on nie wie jak, nie wie jak. To o nas. My nie wiemy, jak Bóg przemienia śmiertelną pandemię w życie wieczne. Właśnie wtedy, gdy wydaje nam się, że pewne wydarzenia układają się jak kod, który trzeba rozszyfrować, zaczynamy odkrywać, że Bóg robi tysiące niewidzialnych rzeczy, które ostatecznie mogą nadać tym wydarzeniom zupełnie inne znaczenie.

Boża opatrzność nie jest kodem, który należy odszyfrować. To plan, któremu trzeba zaufać. Bóg robi to, co robi, i wybiera takie środki, by powstrzymać nas od myślenia, że w jakiś sposób, to my mamy kontrolę nad żniwem. …Bóg wybrał to, co jest niczym aby to co jest czymś unicestwić, aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym…

My sadzimy, my podlewamy, służymy w sile, której dawcą jest Bóg, wiernie, modląc się, poświęcając się ale to Bóg jest tym jedynym, który dokonuje cudu dawania życia. Nasza chluba jest wyłącznie, i na zawsze w Jego łaskawej i zamierzonej suwerenności. I tak… w tym okresie prób i zmian, pracujemy dalej, i dziękujemy Bogu za cenne partnerstwo jakim jest sianie ziarna razem z wami. Modlimy się, aby Bóg uznał nas za wiernych, gdy łaskawie i opatrznościowo czyni wszystko dla uwielbienia swojej chwały i dobra swojego ludu.

Więcej transkrypcji z filmów Johna Pipera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.