Wystąpienie Jamesa White’a przed radą miejską w Pheonix, w którym poruszona jest kwestia aborcji. Każdy z nas ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem w tej sprawie. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj. Zapraszamy do oglądania!

Dr James White – Rada Miejska w Phoenix.

Dzień dobry. Nazywam się James White. Jestem pastorem, pisarzem i profesorem. W kwietniu 1945 roku siły amerykańskie wkroczyły do serca Niemiec. Wyzwoliły one miasto Weimar. To piękne, małe miasteczko. Na wzgórzu, na obrzeżach Weimaru znajdował się bardzo duży obóz. Znamy go dzisiaj jako obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie. To, co tam znaleziono, stało się przedmiotem legend.

Obóz ten nie był tak duży jak Auschwitz. Nie był tak duży jak Dachau. Ale, na przykład, żona komendanta obozu była zafascynowana ludzką skórą. Miała abażur zrobiony z ludzkiej skóry. Fascynowały ją tatuaże, więc kazała zabijać ludzi i utrwalać ich tatuaże. Przerażające rzeczy, które miały miejsce w Buchenwaldzie przez lata, tak zszokowały amerykańskich przywódców, że kiedy Dwight D. Eisenhower i generał Patton zwiedzali obóz, generał Patton rozkazał, by burmistrz, radni i czołowi obywatele Weimaru zostali zmuszeni do odwiedzenia obozu i zobaczenia tego, co było robione na ich oczach przez wiele lat. Teraz większość z nas powiedziałaby, że był to moralny czyn ze strony Amerykanów.

Kwestia, którą przedkładam brzmi: historia patrzy bardzo niechętnie na obywateli Weimaru. Oni nic nie zrobili. Powiedzieli: Wir haben nicht gewusst – Nie wiedzieliśmy. Jak mogli nie wiedzieć, co się działo w zasięgu wzroku, tam na wzgórzu. Wiedzieli, ale spuszczali wzrok. Nie chcieli widzieć. I dlatego historia potraktowała ich bardzo, bardzo źle.

Pytanie, które stawiam tutaj dzisiaj brzmi: jak historia potraktuje nas? Bo rzeczywistość jest taka: że w granicach miasta Phoenix, w równie makabryczny sposób, zabito więcej niewinnych dzieci, niż w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie przez wszystkie lata jego działania. Jak historia spojrzy na nas? Czy jakiś generał Patton powstanie z martwych, by zmusić nas do przejścia pomiędzy abortowanymi ciałami? Ale nie sądzę, żeby historia była tutaj najważniejsza.

Jak Sędzia całej historii spojrzy na nas gdy staniemy przed Nim. On wie, czy my wiedzieliśmy, czy nie, a żyjemy w czasach, w których nie ma możliwości, by nie mieć świadomości, co się dzieje, by nie uznawać człowieczeństwa nienarodzonego dziecka. Czy On spojrzy na dotacje, które przyjmowaliśmy od Planned Parenthood? Czy zobaczy to wszystko? Proszę was! Uczyńcie miasto Phoenix miastem-azylem dla dzieci nienarodzonych! Ocalcie nas od niesławy i tchórzostwa Weimaru! Dziękuję bardzo.

Więcej transkrypcji z filmów Jamesa White’a możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.