Przedmowa 

Ta książka została napisana z dwóch powodów: po pierwsze, ponieważ wydawała się potrzebna; po drugie, aby zaoszczędzić piszącemu czas i pracę. Z całego świata nieustannie napływają listy z pytaniami, jak studiować Biblię. Nie sposób odmówić odpowiedzi na tak ważne pytanie, ale potrzeba wiele czasu, aby na to dobrze odpowiedzieć. Ta książka jest napisana jako odpowiedź dla tych, którzy zadali to pytanie i dla tych, którzy mogą chcieć je zadać. 

Nic ma nic ważniejszego dla naszego rozwoju umysłowego, moralnego i duchowego, ani dla wzrostu naszej użyteczności, niż studiowanie Biblii. Jednak nie każde studiowanie Biblii jest równie korzystne. Niektóre badania biblijne są zupełnie bezużyteczne. 

Jak studiować Biblię, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej korzyści, to temat o niezmiernym znaczeniu. Odpowiedź na to pytanie, zawarta w tej książce, została w większości udzielona w moich przemówieniach w Instytucie Biblijnym w Chicago, na konferencjach ministerialnych i zjazdach młodzieży chrześcijańskiej (YMCA) przed letnimi spotkaniami studentów uczelni wyższych. Wiele osób, zwłaszcza studentów, którzy słyszeli te przemówienia, prosiło, aby je spisać. Od dwóch lat obiecywałem spełnić tę prośbę, ale nigdy nie znalazłem na to czasu, aż do teraz.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.