11.03.23 i 12.03.23. W ten weekend wyszliśmy na ewangelizację w dwa dni.

Sobota była pogodowym szokiem. Po ciepłym piątku (17 stopni), przyszedł zupełnie inny dzień – 0 stopni, padający śnieg z deszczem i zimny wiatr. Szaro, buro i ponuro. W związku z tym nie było sensu, aby wychodzić na miasto – w centrum było niewiele osób, a do tego bardzo szybko byśmy zmarzli, a tym samym szybko zakończyli akcję. Właśnie dlatego postanowiliśmy stanąć z traktatami ewangelizacyjnymi przed wejściem do Dworca Głównego w Krakowie (od strony Dworca Autobusowego). Byliśmy schowani pod dachem i osłonięci przed wiatrem, a jednocześnie cały czas przemieszali się obok nas ludzie.

Zaskakująco dużo osób brało od nas traktaty, co oczywiście bardzo nas cieszy. Część osób brała je z myślą, że nam pomagają jak osobom, które pracują rozdając ulotki reklamowe. Niezależnie czy z litości, chęci pomocy, przyzwyczajenia czy z ciekawości, traktaty wędrowały w ich ręce. Dodatkowo zamieniliśmy dosłownie 2 zdania z turystkami z Niemiec (dokładnie z Hamburga), które poprosiły nas o wskazanie drogi na przystanek tramwajowy. Daliśmy traktat, na którym dopisaliśmy adres anglojęzycznej strony (dziewczyny oczywiście nie mówiły po polsku). Odeszły z szerokimi uśmiechami.

Niedziela była dla nas bardziej łaskawa – mimo, że było chłodno (4-5 stopni), to jednocześnie świeciło piękne słońce, co spowodowało, że bardzo dużo ludzi wyszło na zewnątrz. Oczywiście skorzystaliśmy z tej okazji – tym razem rozdając traktaty w okolicy Parku Jordana. Udało się porozmawiać z jednym chłopakiem – Pawłem – który jest rzymskim katolikiem. Nie był laikiem i wiedział sporo o swojej religii. Porozmawialiśmy, wskazaliśmy na konieczność wiary i pokuty i ciepło się pożegnaliśmy.

Prosimy o modlitwę za wszystkie osoby, które wzięły od nas traktaty, aby Bóg doprowadził ich przez to do siebie. Prosimy w szczególności za dwie dziewczyny z Niemiec i za Pawła – aby Bóg przez te krótkie rozmowy rozpoczął w nich dzieło zbawienia.

Prosimy również o modlitwę za nas – o wytrwałość, mądrość, odwagę i otwartość w szerzeniu Ewangelii o naszym Panu!

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.