Czy w Piśmie Świętym można znaleźć pobożnego mężczyznę lub kobietę, którzy modlą się i nie oczekują odpowiedzi? Co to oznacza, jeśli modlisz się, ale nie oczekujesz odpowiedzi? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Czy w Piśmie Świętym można znaleźć pobożnego mężczyznę lub kobietę, którzy modlą się i nie oczekują odpowiedzi? Co to oznacza, jeśli modlisz się, ale nie oczekujesz odpowiedzi? Oznacza to, że po prostu robisz to byle jak. Dlaczego w ogóle chciałbyś się modlić w ten sposób? Bracia, to co chcecie zrobić, to przynieść swoje problemy i położyć je przed Bogiem. Tak mówi Bóg. „Ukórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby wywyższył was w swoim czasie, wszelką swoją troskę przerzucając na Niego, gdyż Jemu zależy na was”. Swoje troski. Zrzuć je na Niego. Zanieś Mu swoje problemy. A potem czekaj na odpowiedź. Ale co dalej? Kiedy czekasz na odpowiedź, nie bądź dalej niespokojny. Nie zamartwiaj się. Co to oznacza, jeśli nie oczekujesz odpowiedzi? Oznacza to, że po prostu bawisz się modlitwą. A co to znaczy, jeśli powstajesz z modlitwy i dalej się niepokoisz? Co to oznacza? Że nie ufasz Bogu. To znaczy, że naprawdę nie wziąłeś swoich trosk i nie złożyłeś ich na Niego. Widzisz, to co powinieneś być w stanie zrobić, to zanieść swoje potrzeby z wiarą do Boga, zanieść swój niepokój, zanieść swoje troski. Złożyć je tam. To właśnie zrobił Habakuk. Położył to tam, a potem czekał. Czekał i obserwował. I oczekiwał… Będę tu czekał, aż nadejdzie odpowiedź. I już się nie martwił. Tak właśnie powinniśmy postępować. Zrzucić wszystko na niego, a potem oczekiwać odpowiedzi. Oczekiwać odpowiedzi. Idź na swoją wieżę strażniczą i wpatruj się w Boga, a zobaczysz, jak odpowie. Wiecie, co powiedział Bóg? „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci” (Jr 33:3). Czyż nie powiedział tego w Piśmie Świętym? Dlaczego więc nie miałbyś oczekiwać odpowiedzi? Posłuchajcie, święci mówią: „Odpowiedz mi, Panie, bo Twoja łaska jest dobra (Ps 69:17-18), I nie zakrywaj swego oblicza przed swoim sługą, Bo jestem w niedoli. Pośpiesz mi z odpowiedzią!”. Psalm 86: „Nakłoń, Panie, swego ucha! Odpowiedz mi, gdyż jestem nędzny i ubogi”. Psalm 102: „Nie ukrywaj przede mną swego oblicza, W dniu mojej niedoli skłoń ku mnie swoje ucho, w dniu, gdy Cię wzywam”. Psalm 119:145: „Wołam z całego serca: Odpowiedz mi, Panie!”. Psalm 143: „Panie, usłysz moją modlitwę, skłoń ucho ku memu błaganiu o miłosierdzie! Odpowiedz mi w swojej wierności”. Psalm 143:7: „Panie, odpowiedz mi szybko – Mój duch ustał; Nie ukrywaj przede mną swego oblicza”. Co pokazuje wiarę mężczyzny lub kobiety bardziej niż to, że oczekuje od Boga odpowiedzi? Możemy zmierzyć naszą wiarę właśnie w tym momencie. Spójrz na kobietę, spójrz na mężczyznę po modlitwie. Jaka jest ich postawa? To powie ci wszystko o tym, w co naprawdę wierzą. Czy wierzą, że mają Boga, który słyszy modlitwę? Czy oczekują odpowiedzi od tego Boga? Jakie jest ich oczekiwanie? Jacy są mężczyźni i kobiety wiary w Piśmie Świętym? Nie tylko się modlili, ale oczekiwali, że ich Bóg im odpowie. I Habakuk oczekuje odpowiedzi. I ona przychodzi – spójrz na Habakuka 2:2: „I odpowiedział mi Pan”. To właśnie widzisz, prawda? Wizję.

Więcej transkrypcji z filmów Tima Conwaya możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.