Film można zobaczyć tu > https://youtu.be/xF-hfSwYAmk

Witajcie dzisiaj postanowiłem nagrać taki krótki odcinek na temat pijaństwa, alkoholizmu i zacznę od jednego cytatu. „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwieźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” Pierwszy List do Koryntian 6 rozdział.

Chciałbym zrobić teraz małą dygresję i opowiedzieć o pewnej historii. Ta historia miała miejsce wiele lat temu i tak się zdarzyło w moim życiu, że przechodziłem przez ten problem alkoholowy. Był taki okres w moim życiu, że miałem bardzo stresującą pracę i w pewnym momencie zauważyłem, że mój stres jest trochę łagodzony przez alkohol i przyznam, że nie spostrzegłem się, gdy po kilku miesiącach stałem się alkoholikiem. Musiałem pić alkohol codziennie, często było to już od poranka i nie nawiedziłem siebie za to, powodowało to też wiele problemów w mojej pracy i w mojej rodzinie. Nie nawiedziłem siebie i próbowałem z tym walczyć, ale nie umiałem, próbowałem czasami podjąć nawet takie wyzwanie, żeby jeden dzień nie pić czy dwa. I czasami mi się udawało, a czasami nie. Bardzo się tego wstydziłem i walczyłem ze sobą przez kilka lat, nienawidziłem się za to. I Bóg zlitował się nade mną i w sposób nadzwyczajny wyciągnął mnie z tego nałogu, za co jemu należy się za to podziękowanie i jemu chwała.

Co dziwne przyznam szczerze, że podczas tego okresu chodziłem do kościoła rzymskokatolickiego, często chodziłem do spowiedzi i nigdy nie usłyszałem co mówi na ten temat słowo Boże. Myśląc dziś i patrząc na ludzi, którzy mają ten problem wydaje mi się, (chociaż nie mam pewności), że gdyby ktoś przeczytał mi fragmenty ze słowa Bożego, o tym co Bóg mówi o nadmiernym piciu, o alkoholizmie, to być może ten cały proces przebiegłby dużo szybciej.

I w słowie Bożym mamy kilka fragmentów. W starym przymierzu, w Starym Testamencie mamy fragment w Księdze Proroka Izajasza w 5 rozdziale, który mówi tak: „Biada tym, którzy od wczesnego ranka wstają, by gonić za mocnym trunkiem. I tak mają do wieczora, aż wino ich rozpala”.

Kolejny fragment, to fragment z Pierwszego Listu do Koryntian z rodzaju 6. I ten fragment już czytałem na początku.

Kolejny fragment jest w Liście do Efezjan, piąty rozdział. „Odkupujcie czas, bo dni są złe, nie bądźcie nierozumni, ale rozumiejcie jaka jest wola Pana. A nie upijajcie się winem, w którym jest rozwiązłość, ale bądźcie napełnieni duchem, dziękując zawsze za wszystko Bogu, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa

I kolejny fragment, w liście do Galacjan. 5 rozdział „A znane są uczynki ciała, którymi są cudzołóstwo, nierząd, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, niezgoda, zawiść, gniew, spory, kłótnie, herezje, zazdrość, zabójstwo, pijaństwo, hulanki i tym podobne. O nich wam mówię, jak przedtem powiedziałem, że Ci, którzy takie rzeczy czynią, królestwa Bożego nie odziedziczą. Królestwa bożego nie życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, wiara, powściągliwość”.

Widzimy jednoznacznie, Paweł Apostoł mówi o człowieku cielesnym, który nie ma kontroli nad własnym ciałem, nie chce go kontrolować -być może czasem już nie może, ale efekt jest ten sam.

Taka osoba zmierza autostradą do piekła.

Pijacy i ludzi, którzy czynią tym podobne rzeczy. Królestwa Bożego nie odziedziczą. Dlatego bardzo ważne jest to, abyśmy znali prawdę, wiedzieli co Bóg mówi na ten temat. Być może dzięki temu uratujesz własne życie, a być może kogoś z rodziny. To są uczynki, które prowadzą do śmierci. Zachęcam. Czytaj słowo Boże, sprawdzaj i zmieniaj własne życie, abyś mógł żyć, mogła żyć tak, jak Jezus Chrystus od nas tego oczekuje. Z dzisiaj dziękuję, do usłyszenia, z Bogiem.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.