Kiedy żyjemy wiarą w Bożą obietnicę przyszłej łaski, niepokój nie będzie miał szans przetrwać w naszych sercach. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

„Mój Bóg zaspokoi wszelką waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie.”

W liście do Filipian 4:6 Paweł mówi: „O nic się nie martwcie, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem przedstawiajcie wasze prośby Bogu”, a następnie w Filipian 4:19 zaledwie 13 wersetów później daje wyzwalającą obietnicę przyszłej łaski; „Mój Bóg zaspokoi wszelką waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie.”

Jeśli żyjemy wiarą w tę obietnicę przyszłej łaski, to bardzo trudno będzie lękowi przetrwać. Bogactwa Boże w chwale są niewyczerpane, On naprawdę chce, abyśmy nie martwili się o naszą przyszłość. Powinniśmy podążać za tym wzorem, który Paweł nam przedstawia. Powinniśmy walczyć z niewiarą powodującą lęk, obietnicami przyszłej łaski. Kiedy jestem zaniepokojony jakimś ryzykownym nowym przedsięwzięciem lub spotkaniem, regularnie walczę z niewiarą za pomocą jednej z moich najczęściej używanych obietnic – Izajasz 41:10.

W dniu, w którym wyjechałem z Ameryki na trzy lata do Niemiec, mój ojciec zadzwonił do mnie i dał mi przez telefon tę obietnicę. Przez trzy lata musiałem ją sobie cytować 500 razy, aby przetrwać okresy ogromnego stresu. „Nie bój się, bo ja jestem z tobą. Nie lękaj się, bo ja jestem twoim Bogiem. Umocnię cię, wspomogę cię i podeprę cię prawicą Swojej sprawiedliwości.” Za pomocą tej obietnicy walczyłem z lękiem tak wiele razy, że kiedy silnik mojego umysłu jest na neutralnym biegu, szum kół zębatych brzmi jak Izajasz 41:10.

Więcej transkrypcji z filmów Johna Pipera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.