Jeśli chcesz zmierzyć mężczyznę, spójrz na kobiety wokół niego. Kobieta jest chwałą mężczyzny (1 Kor 11:7) – w przyjaźni, małżeństwie, rodzinie, kościele i społeczeństwie – więc tam, gdzie kobiety rozkwitają, są honorowane i pielęgnowane, wiemy, że mężczyźni działają zgodnie z Bożym zamysłem. Ze swoimi umysłami zalanymi wiedzą ewangelii, chrześcijańscy mężczyźni widzą swoje siostry w Chrystusie i wszystkie kobiety nie jako rzeczy, którymi można manipulować lub dominować, ale jako skarby, które należy honorować, strzec i pielęgnować. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

 

Jeśli rozważasz kobietę jako słabsze naczynie chwały Bożej, twoją główną reakcją, mężu jest szanowanie, szanowanie. I wierzę, i jest to bardzo kontrowersyjne i bardzo trudne do ujęcia w słowa, że ​​istnieje wyjątkowy szacunek, który jest połączeniem między mężem a żoną. Wyjątkowy w stosunku do godności oraz mocnych i słabych stron, które wszyscy mamy. I ten rodzaj szacunku, sugerowałbym, objawia się w takich rzeczach: nie będziesz z nią surowy,możesz poturbować się z kolesiami, których znasz – pełne życia dzieciaki gadają sprośnie, ale nie rób tego z nią, nie możesz robić tego tam. Jest szacunek, który odpowiada kobiecie i nie jest ostry, raczej uderza w pozytywną stronę, jest delikatny, łagodny, opiekuńczy. Myślę, że jest to zapisane w darowanej przez Boga duszy mężczyzny, jeśli nie stłumił tego przez grzech i media, aby czuł, że powinien chronić swoją żonę, bez względu na wszystko, i że powinien być delikatny i miły wobec niej, i że powinien ją utrzymywać. I mogą być wszelkiego rodzaju powody, dla których niektóre z nich nie mogą się zdarzyć, na przykład on jest niepełnosprawny, mówię tylko, że zapisany na duszy mężczyzny jest rodzaj szacunku, który bierze swój klucz od kobiety jako słabszego naczynia przez projekt Boga tak, że jego szanowanie jest szczególne – Jestem dla ciebie, zawsze, bez pytania i nigdy nie wystawię cię do przodu, jeśli jest głośny hałas na dole w domu, nigdy nie powiem: hej jesteśmy 50/50, w tym małżeństwie, twoja kolej idź dowiedzieć się, kto jest tam na dole. Uwielbiam to wyśmiewać, uwielbiam to robić, ponieważ jest tak wielu ludzi mówiących o tego typu małżeństwie i są nim od 40 lat, że mam tendencję do używania złego języka, kiedy o tym myślę. To jest zło, ta 50/50 sprawa, która po prostu dzieli na pół i ty odkurzasz połowę i ja odkurzam połowę, ty zmywasz połowę i ja zmywam połowę, że robisz to i to. Albo zróbmy to w oparciu o kompetencje, tak mówi większość, niech robi to, co potrafi najlepiej, jeśli ma czarny pas w karate, wyślij ją na dół, na dole jest jakiś hałas, jakieś grzebanie, jakiś włamywacz – wyślij ją na dół. Porzuć tę myśl, bo nie chodzi o kompetencje, chodzi o to, czy mam męską duszę, która reaguje z szacunkiem na tę kobietę, w taki sposób, że czyni ją moim skarbem, moim współdziedzicem łaski życia, za którym będę się wstawiał, którego będę chronił i jeśli ten włamywacz mnie załatwi, to ona może załatwić jego, ale ja zejdę pierwszy.

Więcej transkrypcji z filmów Johna Pipera możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.