W lokalnym kościele, który jest wierny Pismu Świętemu, znajdziemy niezwykłe poczucie jedności wśród bardzo zróżnicowanej grupy ludzi. Alistair Begg kontynuuje przyglądanie się cechom biblijnego kościoła. W tym filmie omawia społeczność w Chrystusie. Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Kiedy dochodzimy do końcowych wersetów Dziejów Apostolskich, poznajemy tę wspaniałą nową społeczność, która przede wszystkim jest zaangażowana w zrozumienie nauczania apostołów, a następnie rozpoznaje, co to znaczy wcielać je w życie, gdy żyją we wspólnocie ze sobą. Wydaje się to dość proste, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że byli to ludzie z różnych środowisk, o różnej wrażliwości, a jednak zjednoczeni wokół osoby Pana Jezusa Chrystusa. Łukasz mówi nam, że byli oddani nie tylko nauczaniu apostołów, ale także społeczności. „Społeczność” to interesujące słowo. Czasami, gdy idziesz do lokalnego kościoła, myślisz, że podstawą społeczności jest dzbanek z kawą. To znaczy, tutaj w kościele Parkside mamy „grupy życia” i zawsze intryguje mnie to, że centralne miejsce zajmuje kawa. Ani przez chwilę nie sugeruję, że zaniedbują Biblię, ale podstawą naszej społeczności jest nasza społeczność z Panem Jezusem Chrystusem, a następnie ze sobą nawzajem. Przypuszczam, że jeśli kawa pomaga w naszym życiu społecznym, to nie ma w tym nic złego. Myślę, że herbata byłaby lepsza, ale to zupełnie inna historia. Ta społeczność jest dość niezwykła. Christopher Ash, nasz przyjaciel, powiedział: „Wiesz, lokalny kościół składa się ze społeczności ludzi, z którymi raczej nie chciałbyś jechać na wakacje”. Innymi słowy, nie jest to grupa ludzi wyciętych z tego samego kawałka materiału, wszyscy chodzą w ten sam sposób, mówią w ten sam sposób. Nie – to ludzie z różnych środowisk, a w każdym lokalnym kościele dowolnej wielkości znajdą się tacy, których status społeczny różni się od innych. Wiek i etapy życia, dzieci, młodzież. A pośród tego wszystkiego, co właściwie jednoczy tą grupę? Otóż to, że są oni zjednoczeni najpierw z Panem Jezusem Chrystusem, a po adopcji do Jego rodziny, otrzymujemy zupełnie nowy zestaw członków rodziny, braci i sióstr. I w ten sam sposób, w jaki czasami bracia i siostry są ze sobą skłóceni, może się to zdarzyć w lokalnym kościele. Nie oznacza to, że społeczność musi zostać zniszczona. Oznacza to raczej, że trzeba odkryć, co to naprawdę znaczy kochać się nawzajem, przebaczać sobie nawzajem, przedkładać siebie nawzajem w miłości i naprawdę dokonać tego niesamowitego odkrycia, w jaki sposób Jezus nas jednoczy. Cóż za wspaniały obraz. Mam nadzieję, że jest to obraz, z którym możesz się utożsamić, ponieważ jest on nieodłączną częścią twojego rutynowego tygodnia. Jeśli tak nie jest teraz, pozwól, że zachęcę cię do znalezienia miejsca, w którym będziesz mógł cieszyć się tego rodzaju społecznością w Chrystusie, z Chrystusem i ze względu na Chrystusa. A jeśli chcesz myśleć bardziej w tym kierunku, nasza aplikacja Truth for Life lub po prostu odwiedzenie naszej strony internetowej da ci taką możliwość.

Więcej transkrypcji z filmów Alistaira Begga możesz znaleźć tutaj.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.