Dlaczego istnieją księża pedofile?

Na podstawie tekstu z Living Waters (link)

W ostatnią sobotę pewien człowiek wyładował na mnie swoją frustrację z powodu księży pedofilów w Kościele rzymskokatolickim!

Nie winię go za to, że był zły. Jego język mógłby spowodować, że uszy zwiędną, ale gdy On krzyczał ja  poczułem jego ból. Był sfrustrowany, ponieważ ewangelizowałem na ulicach Kalifornii, pozornie nie przejmując się tym, że te ubrane w sutanny sępy polowały na najbardziej bezbronnych wśród nas.

Człowiek ten chciał, żebym przestał ewangelizować na ulicy, a zamiast tego pojechał do Rzymu, porozmawiał z papieżem i powiedział mu, żeby oczyścił Kościół rzymsko-katolicki z brudów.

Powiedziałem mu, że nienawidzę tego, co się dzieje, nawet bardziej niż on. Nie powiedziałem mu jednak, że istnieje powód, dla którego Kościół katolicki jest pełen homoseksualistów i pedofilów, którzy molestują małych chłopców (większość z tysiąca znanych przypadków tylko w Pensylwanii dotyczyła chłopców).

Dzieje się tak, ponieważ instytucja ta zaprzecza konieczności nowego narodzenia. Jezus powiedział w 3 rozdziale Ewangelii Jana, że każdy z nas musi narodzić się na nowo, w przeciwnym razie nie wejdzie do nieba – a dzieje się to poprzez pokutę i zaufanie samemu Jezusowi – Biblia mówi wyraźnie, że nowo narodzenie jest działaniem Boga na człowieka dorosłego, jednak kościół rzymsko – katolicki uparcie twierdzi, że dzieję się to podczas chrztu dzieci.

Biblia mówi o tym w całym Piśmie Świętym – w Starym i Nowym Testamencie. Bóg mówi, że nam przebaczy i przemieni nas tak, że będziemy miłować raczej sprawiedliwość niż grzech.

Jeśli wpuścimy do jakiejkolwiek instytucji religijnej ludzi bez nowego narodzenia, wniosą oni ze sobą swoje grzeszne serce! Czy to będą homoseksualiści molestujący chłopców, czy heteroseksualni księża oglądający pornografię, czy będą to alkoholicy czy inni grzesznicy – to nie ma znaczenia, bo będą zgorszeniem!

Biblia mówi, że jesteśmy tak grzeszni, że pijemy nieprawość jak wodę (Job 15:16).
Kochamy ciemność i nienawidzimy światła, a zakładanie szat religii nie zmieni tej rzeczywistości.
Dlatego właśnie Jezus powiedział, że musimy narodzić się na nowo.

Innym czynnikiem przyczyniającym się do tego jest fakt, że Kościół rzymskokatolicki zaprzecza biblijnej prawdzie o grzesznej naturze ludzkości. Twierdzi on, że nawet ateiści nie potrzebują Bożego przebaczenia – że dostaną się do nieba bez nowego narodzenia . Przyjmuje on również nienaukową teorię ewolucji – mimo, że Pismo Święte mówi, iż na początku Bóg stworzył nas mężczyzną i kobietą.

Rzymscy katolicy nie zezwalają księżom na zawieranie małżeństw , podczas gdy apostoł Paweł wyraźnie powiedział, że lepiej jest się żenić, „niż płonąć namiętnością” (1 Kor 7:9). Biblia mówi nam również, że Piotr był żonaty (Mt 8:14), a kiedy on i apostołowie podróżowali, zabierali ze sobą swoje żony (1Kor 9:5).

 

A jednak ta potworna instytucja przetrwała, ukrywając tych zbrodniarzy przed ludzką sprawiedliwością przez te wszystkie lata.

Każdy z nas powinien być tak oburzony, jak wściekły człowiek który mnie zaatakowałprzy.

Ale powinniśmy również spojrzeć na nasze własne grzeszne serca, podejść do krzyża i narodzić się na nowo.

W ten sposób z bycia częścią problemu stajemy się częścią rozwiązania.

Wtedy możemy dotrzeć do innych z ewangelią i zobaczyć, jak się zmieniają, zanim staną przed świętym Bogiem w Dniu Sądu Ostatecznego.
Dotyczy to na równi ateistów i agnostyków, ale także seksualnych przestępców, którzy ukrywają się w Hollywood, na Wall Street i w ławkach zarówno rzymskokatolickich, jak i protestanckich kościołów!

 

Jeżeli masz pytania napisz do nas śmiało: kontakt@zyjesztylkoraz.pl

 

 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.