W jaki sposób powinniśmy rozumieć strach przed Bogiem? Tekst jest transkrypcją filmu, który możesz obejrzeć tutaj.

Wiele osób myśli o strachu w niewłaściwy sposób. Podam wam dwie ilustracje. Powiedzmy, że jest mały chłopiec, który ma ojca i pewnego dnia wraca do domu z czymś, co narysował w szkole, pokazuje to ojcu, a jego ojciec patrzy na to z uznaniem, a następnie mówi: „Hej, to jest świetny rysunek, naprawdę podoba mi się, jestem z ciebie dumny. ” Następnego dnia zdarza się ten sam scenariusz, ale ojciec wraca do domu w złym humorze i patrzy na obrazek, wyrywa go z dłoni chłopca, a potem rzuca go na drugi koniec pokoju. Chłopiec obawia się ojca, ale z powodu niekonsekwencji, moralności, braku moralności jego ojca.

Nie boimy się Boga w ten sposób. Bóg trzyma nasze życie w dłoni. Boimy się Go, ale On jest dobry. Nie boimy się Go tylko z powodu takich rzeczy jak sprawiedliwość, świętość, suwerenność, moc i siła. Boimy się Go również, lub czcimy Go z powodu Jego miłości, Jego piękna, Jego radości. Jest ukryty w całości Jego wielkości, co prowadzi nas do tego, abyśmy postrzegali Go jako odrębnego w swojej kategorii i traktowali Go jako Tego o najwyższej wartości.

Dlatego strach przed Panem jest rzeczą bardzo zdrową, daje szacunek Temu, któremu szacunek się należy. To bardzo trudne dla naszej kultury. To nie było tak trudne dla kultury biblijnej, ponieważ ludzie mieli takie rzeczy jak królowie i autorytety. Dorastaliśmy w społeczeństwie, w którym nie szanujemy tych rzeczy, czasami słusznie, ale musimy zrozumieć, że Bóg jest godny naszego strachu nie dlatego, że jest coś niespójnego w Jego naturze, ale jest godny naszego strachu ze względu na swoją dobroć, swoją wielkość.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.