Atrybuty Boga. Bóg jest wszechobecny. Wszechobecność oznacza, że Bóg jest wszędzie i nie ma we wszechświecie miejsca, w którym nie byłby obecny. To jest bardzo ważne stwierdzenie, wbrew pozorom, nie ma we wszechświecie miejsca, gdzie nie byłoby Boga.

Przeczytajmy Psalm 139, cytuję: „Dokąd ujdę przed Twoim Duchem, dokąd ucieknę przed Twoim obliczem, jeśli wstąpię do nieba, jesteś tam, jeśli przygotuję sobie posłanie w piekle, tam też jesteś, gdybym wziął skrzydła zorzy porannej, aby zamieszkać na krańcu morza i tam Twoja ręka prowadziła by mnie i Twoja prawica by mnie podtrzymała.” Spójrzmy teraz na fragment z Psalmu 23: „Choćbym nawet chodził doliną cienia i śmierci, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Twoja laska i kij pocieszają mnie.” Widzimy, że Bóg zasiada wysoko w niebie, ale jest też blisko każdego stworzenia. Zobaczcie, Bóg był z Danielem w jaskini lwów; Bóg był z Szadrakiem, Meszakiem i Abed-Negow w piecu ognistym, kiedy król Nabuchodonozor chciał ich spalić. Bóg był z Jakubem, Bóg był z Abrahamem, Bóg był z królem Dawidem. Zobaczcie jak wspaniale oddaje to werset z 57 rozdziału Księgi Izajasza, w którym czytamy: „Tak bowiem mówi, Wysoki i Wyniosły, który zamieszkuje wieczność, którego imię to Święty, Ja który mieszkam na wysokościach, na miejscu Świętym mieszkam i z tym, który jest skruszony i uniżony w duchu. Aby ożywić ducha pokornych i ożywić serce skruszonych.” Bóg, który ma swój tron postawiony w niebiosach, dla którego ziemia jest podnóżkiem Jego stóp (o czym czytamy w Piśmie Świętym), już ten fakt pokazuje nam jak wielki i potężny jest Bóg. Pomimo tego wszystkiego Bóg mieszka także w tym, który jest skruszony i uniżony w duchu.

W Księdze Jeremiasza, w 23 rozdziale, czytamy: „Czy jestem tylko Bogiem z bliska, mówi Pan, a nie Bogiem także i z daleka.” Natomiast w Liście do Hebrajczyków, w 13 rozdziale możemy przeczytać: „Wasze postępowanie niech będzie wolne od chciwości, poprzestawajcie na tym co macie, sam bowiem powiedział, nie porzucę cię, ani nie opuszczę.” Czwarty rozdział Listu do Efezjan mówi nam: „Jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i w was wszystkich.”

Chciałbym przeczytać jeszcze dwa fragmenty, które również mają swoje odzwierciedlenie w atrybutach Bożych, i które będę omawiał w następnych tekstach. Pierwszy z nich znajduje się w 14 rozdziale Księgi Objawienia: „Ten również będzie pił z wina zapalczywości Boga [Mówimy tu o grzesznikach], nie rozcieńczonego nalanego do kielicha Jego gniewu i będzie męczony w ogniu i siarce przed świętymi aniołami i przed barankiem.” Drugi fragment pochodzi z Księgi Psalmów, który cytowałem na początku: „Dokąd ujdę przed Twoim Duchem, dokąd ucieknę przed Twoim obliczem, jeśli wstąpię do nieba jesteś tam, jeśli przygotuję sobie posłanie w piekle, tam też jesteś.” W niektórych tłumaczeniach mamy tutaj słowo szeol. Chciałbym przypomnieć, ponieważ ktoś z was mógł nie słyszeć tej prawdy, tym bardziej że w Polsce mało mówi się na ten temat. Sam poznałem ją niedawno, jakby na nowo, chodzi o to że Bóg jest także w piekle. Często mówi się, że piekło jest miejscem odosobnienia od Boga, że to demony pełnią jakąś rolę w tym piekle, że to szatan pilnuje właśnie tego piekła, w którym ma się znęcać nad innymi, jest to przykre ponieważ są to sprzeczne tezy z tym co czytamy w Piśmie Świętym. W Piśmie Świętym widzimy wyraźnie, że w piekle karę ponoszą grzesznicy, i tą karę wymierza im Bóg, a nie szatan. Szatan tak samo będzie palił się w tym ogniu, więc jest to sprzeczne by mógł kogokolwiek pilnować w tym piekle. Szatan i jego demony zostaną tam wrzucone, zresztą zobaczcie jak czytamy Ewangelię, jak często demony błagają Pana Jezusa, aby ich nie strącał właśnie do piekła; demony błagały o to Pana Jezusa będąc na ziemi.

Przez wiele lat tego nie rozumiałem, myślałem jak to jest, jeśli mają rządzić w piekle i przypalać tych ludzi, to czemu tak bardzo nie chcą do niego iść. Bóg w piekle karze grzeszników za to, że przeciwstawiali Mu się na ziemi, każdy z   nas powinien pamiętać że Bóg jest sprawiedliwy, Bóg jest sędzią sprawiedliwym, oby nikt z nas nie trafił do piekła, nie był narażony na gniew Boga, niech nas Pan od tego zachowa. Chwała Bogu. Amen 

 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!
Chcę otrzymywać newsletter - wiadomości o nowościach i produktach związanych ze stroną Żyjesz Tylko Raz.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o publikowanych przez nas treściach? Dołącz do newslettera!
Co jakiś czas będziemy przesyłać ci maila o nowych filmach, artykułach i innych produktach związanych z naszą działalnością. My również nie lubimy spamu, dlatego możesz być pewny, że nie będziemy zasypywać cię wiadomościami. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.