Książki – ebooki

Zanim uderzysz się w palec u nogi

Zanim uderzysz się w palec u nogi – Todd Friel

Pewna kobieta ze Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych uderzyła się w palec u nogi tak mocno, że powstał skrzep krwi, który dostał się do mózgu i zabił ją. Trzeba przyznać, że śmierć spowodowana uderzeniem się w palec nie zdarza się codziennie, ale powinno nam to służyć jako przypomnienie, że życie jest ulotne i każdy z nas może umrzeć w każdej chwili. Dlaczego?

Dlaczego umieramy?
Dlaczego żyjemy?
O co tu chodzi?
Dlaczego zło istnieje?
Co się stanie, gdy umrzemy?
Dlaczego świat działa tak, jak działa?

Gratuluję, że jesteś dość rozważny, by poświęcić kilka chwil na zastanowienie się nad tymi ważnymi życiowymi pytaniami… zanim uderzysz się w palec u nogi.

Czas czytania – około 35 minut.

Jaki jest Bóg, czyli Atrybuty Boga

Jaki jest Bóg, czyli Atrybuty Boga

Często spotykam się z ludźmi którzy mają jakieś wyrażenie Boga. Często spotykam się także z chrześcijanami którzy wierzą w Boga, a jednak ich Bóg ma zupełnie inne cechy niż te, które są opisane w Piśmie Świętym! 

W tej książce chciałbym skupić się na Bogu i jego cechach (atrybutach) opisanych właśnie w Piśmie Świętym.

Każdy z nas musi postawić sobie pytanie: „W jakiego Boga wierzę?”
Czy wierzysz w Boga, który jest opisany w Piśmie Świętym?
Czy sam/sama wymyśliłeś sobie boga?

O jedynym i prawdziwym Bogu każdy z nas może przeczytać w Piśmie Świętym. To w jakiego Boga wierzysz ma fundamentalne znaczenie. Od tego w jakiego Boga wierzysz zależy to w jaki sposób będziesz żyć.

Konsekwencja tego jak żyjesz będzie trwała przez całą wieczność. Wieczność każdy z nas spędzi albo z prawdziwym Bogiem, albo cierpiąc wiecznie w piekle.

Ebooka można przeczytać w formacie PDF, można też posłuchać na YOUTUBE i jako audycje PODCASTOWĄ.

Bóg ma wspaniały plan na twoje życie

Bóg ma wspaniały plan na twoje życie – Ray Comfort

Dlaczego 9 na 10 dzieci wychowanych w chrześcijańskich domach odchodzi od Kościoła?
Dlaczego wielu przyznających się do wiary chrześcijan nie ma (lub ma niewiele) dowodów na swoją wiarę?
Dlaczego 80-90% osób decydujących się podążać za Chrystusem odchodzi od wiary?

Od dziesięcioleci najpopularniejsze na świecie poselstwo Ewangelii przyciąga zgubionych, obiecując im wspaniały Boży plan dla ich życia. Ale za fasadą „wspaniałego planu” kryje się rzeczywistość prób, pokus i prze-śladowań, które Jezus obiecał.

Jak możemy pogodzić te dwie rzeczy?
W tej książce, która zmienia życie, autor bestsellerów Ray Comfort bada, czy to powszechne podejście ewangelizacyjne jest zgodne z prawdziwym życiem i z Pismem Świętym. Istotne zasady biblijne, które odkrywa, zmuszą cię do ponownego przeanalizowania twoich wyobrażeń o Ewangelii – i nauczą cię, jak docierać do niewierzących w sposób zamierzony przez Boga. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym zależy na zgubionych.